16 kwietnia w sali gimnastycznej naszego Zespołu odbyło się uroczyste rozpoczęcie tygodniowego spotkania w ramach projektu „We are what we eat” finansowanego z programu Comenius. W gościnnych progach naszej szkoły powitaliśmy 24 uczniów z Francji, Hiszpanii i Włoch oraz ich opiekunów.

Przybyłych gości powitał Dyrektor pan Piotr Miecznikowski, a w imieniu Starostwa Powiatowego Wicestarosta Kraśnicki pan Jarosław Czerw. Po powitaniu wysłuchaliśmy hymnów poszczególnych państw, biorących udział w projekcie. Następnym punktem uroczystości było przedstawienie się każdego z uczestników oraz prezentacja regionów i szkół, z których przybyli nasi goście. Z dużym zainteresowaniem zebrani obejrzeli film, stanowiący wspomnienie ze styczniowego pobytu we Włoszech. Pierwsza część uroczystości zakończyła się prezentacją o Polsce oraz uroczym występem najmłodszego pokolenia Kraśniczan – przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5, którzy zaprezentowali wiązankę tańców ludowych. Po przerwie uczestnicy projektu wysłuchali wykładu pani Anny Strzyż - Powiatowego Inspektora Sanitarnego pt. „Racjonalne żywienie z uwzględnieniem produktów naturalnych”. W dalszej kolejności swoje prezentacje dotyczące żywienia przedstawili uczniowie naszej szkoły: Dominika Gałczyńska kl. 1 c, Izabela Szaja kl. 1 b i Karolina Skrzyńska kl. 2 c. Były one wynikiem pracy nad realizacją założeń projektu, podobnie jak prace plastyczne prezentowane podczas spotkania. Widzowie obejrzeli również występ wokalny Natalii Pielaszkiewicz z kl. II C oraz jej siostry – Kaji. Zagranicznym gościom bardzo spodobał się polonez w wykonaniu uczniów naszego Liceum. Niespodzianką dla nich było zaproszenie do wspólnego wykonania tego tradycyjnego polskiego tańca. Mimo tremy zagranicznych gości taniec udał się doskonale. Na tym zakończyło się spotkanie w szkole, po którym udaliśmy się na wspólny obiad. Po południu odbył się na krótki koncert w Szkole Muzycznej I stopnia w Kraśniku. Bardzo miło powitała nas pani dyrektor Anna Mazur. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności zaprezentowanych przez kilkunastu młodych wykonawców. Ostatnim punktem programu tego dnia były występy młodzieży w Centrum Kultury i Promocji. Naszych gości zachwyciły zarówno pokazy taneczne jak i występy wokalne, zwłaszcza w wykonaniu Magdaleny Mazurek – absolwentki I LO oraz Olgi Radwan – ucz. kl. 3 E I LO. Nasz pobyt w CKiP był możliwy dzięki uprzejmości pani dyrektor Edyty Bodys. Resztę dnia goście spędzili razem z goszczącymi ich rówieśnikami. Tak zakończył się bogaty w wydarzenia dzień. W ciągu najbliższego tygodnia młodzież będzie kontynuować pracę nad projektem oraz poznawać kulturę naszego kraju. Mamy nadzieję, że spędzone wspólnie najbliższe 5 dni będą owocne dla projektu i sprawią, że pobyt w Polsce będzie niezapomniany dla uczestników projektu.


Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top