Studniówka 2018

W najbliższy piątek 5 stycznia o godzinie 12.00, tuż przed zaplanowaną na 6 stycznia Studniówką, na Kraśnickim Rynku zatańczą poloneza tegoroczni maturzyści  I LO im.Tadeusza Kościuszki i...

Czytaj więcej...

Sukces z języka polskiego.

W maju 2014 r. Natalia Nieradko, uczennica pani Renaty Staruch, uzyskała na egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie podstawowym 100%! Jest to jedyny taki wynik w powiecie, a w całym województwie lubelskim   otrzymało go niewiele, bo ok.10 osób. ‘’Należy pamiętać o tym-podkreśla Renata Staruch-że na tak wysoki wynik Natalii na egzaminie maturalnym z języka polskiego złożyła się również praca nauczycieli z wcześniejszych etapów kształcenia. Natalia jest wyjątkowo zdolną, ambitną i rzetelną dziewczyną, wierzę, że zrealizuje wszystkie swoje marzenia. ‘

Ona sama, pytana o „przepis na sukces’’ J, udziela przyszłym maturzystom następujących rad: ,,Moim zdaniem, nie ma jednej "recepty" na osiągnięcie 100% na maturze z polskiego. Każdy uczeń przygotowuje się do matury na swój sposób, ale na pewno najważniejszym elementem każdej metody jest czytanie książek. I nie mam na myśli tylko lektur szkolnych, które są konieczne, żeby wiedzieć "co autor pytania miał na myśli?" lub "kiedy dana postać zrobiła to i to". Według mnie, oprócz lektur obowiązkowych ważne jest, by czytać też coś innego: powieści obyczajowe, historyczne, współczesne, kryminały... Dzięki nim możemy nauczyć się pisać własne historie, wypracować swój styl, pozbyć się błędów. Oczywiście, nie zawsze jest czas, żeby przebrnąć przez 200 lub 300 stron i często przez to sięgamy po opracowania, ale one nie oddają charakteru danej książki, nie pokazują wszystkiego, co autor miał do przekazania i uczą nas streszczania, za co niestety tracimy punkty na maturze.’’

Osiągnięcie Natalii tym bardziej cieszy, że matura 2014 r. była trudna. Wybór tekstów(‘’Potop’ ’Henryka Sienkiewicza- najdłuższa lektura i trudny do interpretacji fragment ‘’Wesela’ ’Stanisława Wyspiańskiego) budził obawy uczniów. Z niepokojem czekaliśmy na wyniki matur z języka polskiego, tymczasem okazały się świetne. Gratulujemy Natalii, zaś wszystkim naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów.

Osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2013/2014

Imię i nazwisko ucznia/uczniów

Nazwa konkursu/olimpiady

Opiekun p. Józef Anulewicz

Arkadiusz Boćkowski – kl. II G

- I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych,

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Opiekun p. Mariusz Bieniek

Kaja Pielaszkiewicz – kl. II F

Finalistka etapu centralnego Konkursu Fundacji SHALOM „Historia i kultura Żydów w Polsce”

Damian Rudnicki – kl. III g

Laureat szkolnego konkursu „Wiedza biletem do Brukseli”

Opiekun p. Beata Chmiel

- Stanisław Dziurda – kl. I C

- Kamil Chmura – kl. I C

- Agata Gajecka – kl. I C

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o UMCS

- Żaneta Dłużniewska – kl. II C

- Grzegorz Lemiecha – kl. II C

- Robert Fiut – kl. II C

- Anna Kozłowska – kl. II C

- Konrad Pudło – kl. II C

- Dorota Szczepanik – kl. II C

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

Opiekun p. Anita Czech

Edyta Pawełczak – kl. III A

- II miejsce w finale Konkursu znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych – konkurs dla uczniów klas maturalnych woj. lubelskiego,

- I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando z Języka Angielskiego” – kategoria: klasy trzecie

Izabela Szaja – kl. III B

- Wyróżnienie za najlepszą prezentację oraz IV miejsce w finale Konkursu znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych – konkurs dla uczniów klas maturalnych woj. lubelskiego

Dominika Gałczyńska – kl. III C

- II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando z Języka Angielskiego” – kategoria: klasy trzecie

Opiekun – p. Marta Czerw

Mateusz Kliza – kl. III G

III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Jakub Gryta – li. I C

I miejsce w szkolnym konkursie „Górka ma talent”

Anna Soińska – kl. I C

I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando z Języka Angielskiego” – kategoria: klasy pierwsze

Łucja Steckiewicz – kl. II C

I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando z Języka Angielskiego” – kategoria: klasy drugie

Paulina Andrzejczak – kl. III D

I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando z Języka Angielskiego” – kategoria: klasy trzecie

Opiekun – p. Dorota Jarmuł

Mateusz Nycz – kl. II A

II miejsce w finale X Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”

Opiekun – p. Elżbieta Lewniewska

Agnieszka Frączek – kl. II D

Wyróżnienie w Konkursie Literackim z okazji 300 – lecia Seminarium Duchownego w Lublinie

Opiekun – p. Krystyna Michnal

- Karolina Filak – kl. II B

- Paweł Kufel – kl. III B

Finaliści Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

- Małgorzata Fedor – kl. I C

- Weronika Sapuła – kl. II B

- Paweł Kufel – kl. III B

Finaliści Konkursu Matematycznego organizowanego przez UMCS i LSCDN

- Paweł Chmiel – kl. I B

- Jolanta Hołody – kl. I B

- Aleksander Matysiak – kl. I B

- Jakub Gryta – kl. I C

- Weronika Bańka – kl. I C

- Izabela Targosińska – kl. I C

- Hubert Okleciński – kl. II B

- Żaneta Dłużniewska – kl. II C

- Anna Kozłowska – kl. II C

Udział w etapie okręgowym Konkursu Matematycznego organizowanego przez UMCS i LSCDN

- Paweł Kufel – kl. III B

- Mateusz Orzeł – kl. III B

- Izabela Szaja – kl. III B

- Przemysław Wnuk – kl. III B

Udział w etapie okręgowym VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH. Matematyka”

Opiekun – p. Piotr Miecznikowski

- Agata Szymańska – kl. II A

- Grzegorz Orzeł – kl. II A

Finaliści Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

- Olga Mikuła – kl. III D

- Karolina Zdyb – kl. III D

- Kamil Lipowy – kl. III D

Udział w etapie okręgowym VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH. Matematyka”

Opiekun – p. Ewa Rej

Aleksandra Korda – kl. II C

- Finalistka Konkursu znajomości języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych,

- I miejsce w Walentynkowym Konkursie Recytatorskim „Poezja miłosna w językach obcych”

Agnieszka Frączek – kl. II D

II miejsce w Walentynkowym Konkursie Recytatorskim „Poezja miłosna w językach obcych”

Aleksandra Kamieniarz – kl. II D

III miejsce w Walentynkowym Konkursie Recytatorskim „Poezja miłosna w językach obcych”

- Grzegorz Lemiecha – kl. II C

- Mateusz Kliza – kl. III G

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Kraje anglojęzyczne, niemieckojęzyczne i Rosja”

Opiekun – p. Ewa Rej – Michalska

- Aneta Olszyńska – kl. III G

- Barbara Kamińska – kl. III G

- Mateusz Kliza – kl. III G

- Katarzyna Zięba – kl. III G

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

Opiekun – p. Wioletta Skrzyńska

Karol Kasperski – kl. II A

Udział w finale II Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”

Opiekun – p. Grażyna Stachyra

Arkadiusz Boćkowski – kl. II G

I miejsce w Powiatowym Konkursie „Kraje anglojęzyczne, niemieckojęzyczne i Rosja”

Aleksandra Kolasa – kl. II B

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Kraje anglojęzyczne, niemieckojęzyczne i Rosja”

Opiekun – p. Mirosław Skrobucha

Wojciech Smętek – kl. III A

Finalista Konkursu Matematycznego organizowanego przez UMCS i LSCDN

Kania Sebastian – kl. I A

Finalista Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

Mateusz Mazur – kl. III A

Udział w etapie okręgowym VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH. Matematyka”

Opiekun – p. Renata Staruch

Ewelina Latos – kl. II G

Udział w finale II Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”

Grzegorz Lemiecha – kl. II C

Wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Myśląc Ojczyzna”

Opiekun – p. Beata Szaja

- Łuba Kamil – kl. III A

- Mazur Mateusz – kl. III A

- Krzysztoń Patryk – kl. III A

- Smętek Wojciech – kl. III A

- Wojtaszek Marcin – kl. III A

Udział w eliminacjach okręgowych XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

- Bryczek Anna – kl. III A

- Gołąb Mateusz – kl. III A

- Izdebska Klaudia – kl. III A

- Kędziora Aleksandra – kl. III A

- Krzysztoń Patryk – kl. III A

- Kucio Tomasz – kl. III A

- Łuba Kamil – kl. III A

- Mazur Mateusz – kl. III A

- Smętek Wojciech – kl. III A

- Śpiewak Ewa – kl. III A

- Wojtaszek Marcin – kl. III A

Udział w eliminacjach okręgowych IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Opiekun – p. Ewa Wiech

Anna Ziółkowska – kl. III F

Udział w II etapie Konkursu Tłumaczeniowego z Języka Angielskiego

Opiekun – p. Maria Zalewska – Kapuścińska

-         Karolina Pietroń

-         Karolina Rak

-         Katarzyna Radwan

Udział w Powiatowym Konkursie „Zdrowa i piękna mama”

     

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 377

Yesterday 412

Week 1714

Month 7539

All 31732

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top