Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

Dnia 8 czerwca odbył się finał IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tym razem była to konkurencja laboratoryjna, w której brało udział 8 drużyn z największą liczbą punktów zdobytych w pierwszym etapie.

Uczestnicy Turnieju zmagali się dzielnie z zadaniami eksperymentalnymi, dotyczącymi zagadnień związanych z chemią jakościową, chemią analityczną, chromatografią planarną i chemią organiczną w połączeniu z elementami spektroskopii NMR. Suma punktów zdobytych przez każdą z drużyn na obu etapach Turnieju zadecydowała o ostatecznej lokacie.

Drużyna w składzie: Alicja Łyjak, Wiktoria Marzec i Weronika Skrzypek (opiekun - mgr Beata Chmiel) zajęła VII miejsce, natomiast drużyna w składzie: Maja Sygacz, Agata Miecznikowska i Mateusz Gąbka (opiekun - mgr Ewa Rej - Michalska) zajęła IV miejsce.

Pomimo "tylko" i "aż" IV i VII miejsca wszyscy uczestnicy wracali zadowoleni, mieli bowiem możliwość bliskiego kontaktu z "prawdziwą" chemią i samodzielność wykonywanych zadań sprawiła im wiele satysfakcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, zdjęcia pochodzą ze strony http://www.umcs.pl/pl/galeria-zdjec,4617,final-iv-ogolnopolskiego-turnieju-all-chemicznego,65874.chtm

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top