„W małym ciele wielki duch”-prawda ta w pełni sprawdza się w życiu uczennicy klasy IE Oli Jarosz. Kto ją zna, wie, że treść tej sentencji realizuje ona zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym.

Otóż 16 grudnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Ola zmierzyła się z blisko osiemdziesięcioma uczestnikami konkursu, który miał wyłonić dziesięciu laureatów, 16 i 17 marca zobowiązanych prezentować Lubelszczyznę na etapie centralnym w Warszawie. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadał Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

Ola była jedną z najmłodszych uczestniczek, startowała po raz pierwszy wśród doświadczonych weteranów olimpiady. I …wygrała! Nie odbyło się bez komicznych sytuacji. Przekonana o niemożliwości pokonania „oczytanych”, „wygadanych” konkurentów z klas o profilach dziennikarskich z całej Lubelszczyzny, z rezerwą przysłuchiwała się liście odczytywanych finalistów, wśród których pojawiło się nazwisko Aleksandry Jonasz. Nikt z takim nazwiskiem na scenie się nie pojawił. Okazało się, że komisja popełniła błąd w odczycie zapisu na teście Oli, która ostatecznie odebrała indywidulane gratulacje od prowadzących konkurs.

Olu, gratulujemy. Jesteśmy dumni! Trzymamy kciuki.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top