Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

Z przykrością informujemy o śmierci Pani Profesor Elżbiety Bieleń, która przez długi okres kształciła naszą młodzież w dziedzinie edukacji muzycznej, wyszukiwała i rozwijała talenty wokalne. Prowadziła edukację czytelniczą i biblioteczną, a przede wszystkim wychowywała następne roczniki naszych uczniów. Pani Profesor zmarła przebywając na emeryturze. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w Kościele w Olbięcinie w dniu 1 sierpnia 2015 o godzinie 11.00, a po Mszy Jej ciało złożone zostanie na cmentarzu parafialnym w tej miejscowości.

Niewątpliwie, najłatwiej byłoby po prostu wymienić jej liczne zasługi dla szkoły, przypomnieć, że z pasją uczyła wychowania muzycznego, prowadziła wspaniały, wielokrotnie nagradzany chór, zespoły wokalne i instrumentalne. Wyławiała spośród uczniów talenty i pomagała je rozwijać. Koniecznie też należałoby przypomnieć niezwykłe uroczystości szkolne i miejskie, które zapisały się w pamięci wszystkich, którym dane było w nich uczestniczyć. Zawsze odznaczały się prawdziwym artyzmem, wyrażały jej profesjonalizm i dążenie do perfekcji.

Jednakże to zbyt mało, by oddać niezwykłość osobowości Śp. Elżbiety. Ci którzy to pamiętają , myślą o jej magicznym głosie, który wielokrotnie ich urzekał...

Należy podkreślić jej artystyczną naturę i wrażliwość na piękno. Trzeba pamiętać o tym, że była dobrym, szlachetnym człowiekiem, osobą, która nie potrafiła przejść obojętnie obok potrzebujących. Pomagała innym (uczniom, kolegom i koleżankom) nie dla poklasku świata, lecz z potrzeby serca. Lubiła ludzi. Lubiła  pracę z uczniami, łatwo zdobywała ich sympatię i zaufanie.I dlatego oni też ją zapamiętają. Gdy nie pojawiła się na ostatnim Zjeździe Absolwentów wielu wychowanków o nią pytało i wspominało z sentymentem. Tak to jest w zawodzie nauczyciela- jeśli jesteśmy nauczycielami z powołania, pozostawiamy niezatarty ślad w pamięci i sercach naszych uczniów. Wierzymy głęboko, że tak jest właśnie ze Śp. Elżbietą. Odeszła. Ale pozostanie w naszej pamięci, bo jak pisał Horacy, "Non omnis moriar". Nie umieramy całkiem- odciskamy swój ślad tu, w naszej doczesności, w „kliszach pamięci” - najbliższych oraz tych wszystkich, dla których i wśród których żyliśmy.

Tym Najbliższym, Małżonkowi, Synowi, Synowej i Wnukom składamy szczere wyrazy współczucia, łącząc się z nimi w bólu.

Droga Elżbieto, żegnamy Cię dzisiaj ze smutkiem, ale i z chrześcijańską nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg, u którego "dobre czyny człowieka idą za nim" poza granicę życia, przyjmie Cię do wiecznego królestwa, obdarzając wiekuistą nagrodą.

Spoczywaj w pokoju.

Społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

 (G.Stęgierska D.Ćwieka)

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top