1 czerwca 2012 roku odbyła się w naszej szkole lekcja europejska, organizowana przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Poseł do Parlamentu Europejskiego, w ramach projektu „Lekcja europejska: II edycja”. W ramach tego projektu I LO im. Tadeusza Kościuszki odwiedziła pani Beata Chrostek, która przybliżyła członkom Szkolnego Klubu Europejskiego problematykę związaną z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.

Integracja europejska, instytucje unijne oraz szanse, jakie młodzieży stwarza członkostwo Polski w Unii Europejskiej, to jedne z głównych zagadnień, jakie zostały poruszone podczas „Lekcji europejskiej”. W trakcie 45-minutowych zajęć pani Beata Chrostek, która jednocześnie odbyła staż w Biurze Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, podzieliła się z uczniami naszej szkoły zdobytą w Parlamencie Europejskim wiedzą, doświadczeniem oraz osobistymi spostrzeżeniami. Na zakończenie lekcji odbył się konkurs, w którym zwyciężył Karol Kapuściński przed Czarkiem Andruszakiem oraz Patrycją Jach 
/ klasa II F/. Wszyscy otrzymali upominki z Parlamentu Europejskiego oraz publikacje „Unia Europejska w 12 lekcjach”.

Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top