W niedzielę 24. listopada 2013 r. o godzinie 17.00 w Kościele Św. Ducha odbyło się uroczyste czytanie literatury patriotycznej. Akcja promująca klasykę polskiej literatury zainicjowana została przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Spotkanie połączyło uczniów dwóch kraśnickich szkół: Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół nr 1. Gimnazjaliści, przygotowani przez panią Dorotę Janacz i licealiści ( pod opieką pań: Ewy Kozłowskiej, Alicji Ostrowskiej i Renaty Staruch) wspólnie próbowali zachęcić do czytania polskiej literatury. 
W repertuarze znalazły się fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz poezja m.in. J. Słowackiego, C. K. Norwida, J Kasprowicza, L. Staffa czy K. K. Baczyńskiego.
Artyzm poezji, zaangażowanie młodzieży, skupienie słuchaczy i piękno kraśnickiego kościoła złożyły się na wyjątkowość tego listopadowego wieczoru.
Dziękujemy młodzieży za piękne czytanie, nauczycielkom języka polskiego za przygotowanie młodzieży oraz księdzu Rektorowi Jerzemu Węzce za umożliwienie przeprowadzenia akcji czytania literatury w kościele.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top