Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

W środowe przedpołudnie, na kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie klasy 1 BP wraz z wychowawcą ( A. Ostrowska) obejrzeli w kraśnickim kinie film „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Przed pokazem słyszeliśmy i czytaliśmy różne recenzje na temat tej produkcji. Postanowiliśmy jednak sami zaopiniować i polecić wszystkim dzieło, które naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie

 „Legiony” to film o honorze i przyjaźni, o historii narodu i niełatwym losie człowieka, o „wielkiej wojnie” toczącej się na tle wspaniałych krajobrazów, w końcu o miłości i śmierci. Losy dezertera z carskiego wojska (w tej roli Sebastian Fabijański) pokazują, jak cenną wartością były staroświeckie dziś szlachetność i bezinteresowność.

Warto podkreślić, że film doskonale uzupełnia wiedzę dotyczącą trudnej historii początku XX wieku w Polsce. Sceny szarży polskich oddziałów pod Rokitną, podczas której z 64 ułanów ocalało jedynie 6, dowodzą jaką cenę zapłacili nasi przodkowie za upragnioną niepodległość.

Projekcja filmu okazała się być nie tylko formą integrującą zespół klasowy, ale stała się również pretekstem do wspólnej dyskusji o tym, czym dla współczesnego młodego Polaka jest patriotyzm.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top