W dniu 10 października 2019 r. uczniowie kl. I F , wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Kot i nauczycielką języka polskiego p. Renatą Bącal - Pączek, uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem było obejrzenie filmu „ Legiony” , wyreżyserowanego przez Dariusza Gajewskiego. Film , określany jako „pierwsza Hollywoodzka produkcja w Polsce” i „ największe widowisko historyczne tego roku”, spełnił nasze oczekiwania.

Rzeczywiście przeniósł nas w lata 1914-16, kiedy powstawały polskie oddziały mające na celu walkę o niepodległą Polskę. Podczas emisji filmu dwukrotnie wysłuchaliśmy popularnej pieśni „ Legiony”. Wszyscy ją znamy, jednak dopiero w trakcie oglądania filmu, zrozumieliśmy jej prawdziwy sens.

W drodze do kina spacerowaliśmy po Lubelskiej Starówce, odwiedziliśmy ważny dla Lublina Kościół Dominikanów i Archikatedrę, historię której przybliżył nam proboszcz ks. Lewandowski. W zakrystii akustycznej przekonaliśmy się, że dwie osoby, które szepczą do siebie z przeciwległych rogów tego pomieszczenia, mimo dużej odległości słyszą się doskonale. Wspólnie spędzony czas pozwolił nam lepiej się poznać

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top