Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 już za nami. Uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili do szkolnych murów. W Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku ponad czterystu uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach - 392 w I Liceum Ogólnokształcącym (12 klas) i 47 w Technikum nr 1 (2 klasy).

Już 1 września społeczność szkoły, w asyście sztandaru, uczestniczyła w Mszy Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkół funkcjonujących na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. Rozpoczęcie roku szkolnego przebiegało w naszej szkole inaczej niż dotychczas. Ze względu na podwójny rocznik uczniów klas pierwszych, w oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w sali gimnastycznej, wzięli udział wyłącznie pierwszoklasiści – uczniowie klas drugich, trzecich i klasy IV technikum udali się na spotkania z wychowawcami. Poza uczniami klas pierwszych w części oficjalnej uczestniczyli: Wicestarosta, pan Karol Rychlewski, reprezentujący Starostę Kraśnickiego, pana Andrzeja Rollę, wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele i rodzice.

Podczas uroczystości, rozpoczynającej nowy rok szkolny, pedagodzy i uczniowie minutą ciszy uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Dyrektor szkoły pan Piotr Miecznikowski oraz pan Wicestarosta życzyli zarówno pierwszoklasistom, jak i pozostałym uczniom, radości ze zdobywanej wiedzy i osiągania jak najlepszych wyników w nauce: „Wszystkim uczniom życzę, aby zdobywanie nowej wiedzy i kolejnych umiejętności niosło ze sobą radość i zadowolenie. Życzę wielu sukcesów w nauce, realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń. Niech każdego dnia towarzyszy Wam świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu uczniowi stać się lepszym, mądrzejszym i dojrzalszym.” Nauczycielom i Wychowawcom życzył „aby oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu stały się źródłem satysfakcji, by zawsze niosły ze sobą poczucie spełnienia. Życzę Państwu wielu osiągnięć w pracy zawodowej i uznania w środowisku lokalnym.Życzę również, aby uczniowie darzyli Was należytym szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie”

Pan Dyrektor przedstawił zebranym nauczycieli, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczynają pracę w naszej szkole oraz wychowawców klas pierwszych. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy m.in. zapoznali podopiecznych z topografią szkoły.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego, poprzedzona Mszą Św., odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Uczestniczył w niej sztandar I LO, dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniów klas pierwszych, którzy w imieniu koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Wszyscy mamy nadzieję, że to będzie dobry rok, który przyniesie wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom, a maturzystom da przepustkę na wymarzone kierunki.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top