05.04.2019 r. na dwóch Halach Sportowych LO Kraszewskiego i IV LO w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego  w Koszykówce Chłopców. Na zawody stawiło się sześć najlepszych szkół z Rejonu, które walczyły o miano najlepszej drużyny w Lubelszczyźnie .

Grupa I

  1. ZS nr 1 w Kraśniku „ GÓRKA”
  2. I LO Biała Podlaska
  3. LO Chełm

Grupa II

  1. LO Hrubieszów
  2. LO Puławy
  3. ALMS Lublin

Już od samego początku dnia nie układa się naszej drużynie. Na mecz jedziemy bez dwóch zawodników ( Szabata Oskara i Szklarka Gabriela), dwóch zawodników z podstawowej piątki. Potem układ losowania nie jest dla nas korzystny, gramy dwa mecze po kolei. Pierwszy mecz rozgrywamy z gospodarzami turnieju I LO Biała Podlaska. Zawodnicy z Białej Podlaskiej od samego początku narzucają swoją grę wyrabiają sobie dość dużą przewagę punktową i z kwarty na kwartę powiększają ją na swoją korzyść. Wgrywają z naszymi zawodnikami 41 : 19. Drugi mecz gramy z Chełmem. Bardzo zmęczeni, gdyż teoretycznie gramy jedną piątką, ale gramy dość przyzwoitą koszykówkę. W ostatnich minutach gry zdarzają się nam kilka niecelnych rzutów co wykorzystują to przeciwnicy i wygrywają z nami czterema koszami 43 : 35 .

W drugiej grupie dziwne wyniki. Zawodnicy z Lublina to szkoła (Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego ) i w tygodniu mają około 20 godzin treningów i to oni wygrywają grupę. Wygrywają z Puławami, ale męczą się z Hrubieszowem wygrywają tylko 15 : 10.

O trzecie miejsce grają nasi rywale Chełm, który wygrywa z Hrubieszowem przewagą ponad 30 punktów. O pierwsze miejsce grają zawodnicy z Białej Podaskiej z Lublinem i tu znowu
,,kosmiczny’’ wynik. Gospodarze Turnieju Biała Podlaska pokonuje Lublinian 35 : 5. i to oni wygrali Wojewódzką Licealiadę.

                           

Chłopcom z ,,GÓRKI’’ należą się wielkie brawa za walkę i zajęcie V miejsca w Lubelszczyźnie

Poszczególne miejsca w zawodach:

I miejsce – I LO Biała Podlaska

II miejsce - ALMS Lublin

III miejsce – Chełm

IV miejsce - LO Hrubieszów

V miejsce - ZS nr 1 w Kraśniku „ GÓRKA’’

VI miejsce - Puławy

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top