14.03.2019 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Wojewódzka Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt. Wśród sześciu najlepszych ekip Lubelszczyzny znalazła się drużyna ZS nr 1 w Kraśniku, która ostatecznie uplasowała się na najbardziej nielubianym przez sportowców - IV miejscu.

Wszystkie startujące drużyny (mistrzowie rejonu) zostają podzielone na dwie grupy po 3 zespoły, gdzie rywalizują ze sobą systemem ,,każdy z każdym". Nasze zawodniczki trafiają do grupy B i już w pierwszym meczu rywalizują z faworytem do złota ZS 1 Tomaszów Lubelski. Pomimo bardzo dobrej gry szczególnie w pierwszym secie ostatecznie przegrywamy z gospodyniami 0-2 (20:25, 10:25). W drugim meczu naszej grupy Tomaszów wygrywa wyraźnie ze Świdnikiem 2-0 (25:10, 25:13). Kolejnym przeciwnikiem GÓRKI jest drużyna II LO Świdnik. Nasze dziewczyny wygrywają po bardzo trudnym meczu 2-0 (25:19, 25;22), zajmując drugie miejsce w grupie i maja możliwość rywalizować o brązowe medale w województwie.

W finale pocieszenia gramy z IV LO Biała Podlaska. Niestety pomimo bardzo dobrej gry ponownie w I secie ostatecznie przeciwnik okazuje się mocniejszy i wygrywa 2-0 (25:21, 25:14) i tym samym GÓRKA zajmuje IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie 2019.

W finale imprezy spotykają się V LO Lublin oraz gospodarz z Tomaszowa (zwycięża Lublin 2-0) - zespoły, które w chwili obecnej były poza zasięgiem pozostałych startujących drużyn.

Pomimo IV miejsca w województwie nasza drużyna osiągnęła bardzo duży sukces. Trzon drużyny GÓRKI stanowią w większości uczennice klas pierwszych, które rywalizowały z zawodniczkami starszymi od siebie o dwa a nawet trzy lata, posiadającymi lepsze warunki fizyczne oraz większe doświadczenie boiskowe.

Ja jako osoba prowadząca drużynę dziewcząt chciałbym pochwalić wszystkie zawodniczki za zaangażowanie, bardzo dużą ambicję i walkę o każdy punkt w każdym meczu na poszczególnych etapach rywalizacji  Licealiady.

Ostateczna kolejność :

1. V LO Lublin

2. ZS 1 Tomaszów Lubelski

3. IV LO Biała Podlaska

4. ZS 1 Kraśnik

5. II LO Świdnik

6. II LO Puławy

ZS 1 Kraśnik reprezentowały : Ciepła Wiktoria, Ciepła Weronika (obie 1A), Gudyka Aleksandra –1E, Stęgierska Gabriela, Zaborowska Dominika, Tkacz Zuzanna (wszystkie 1C), Górecka Wiktoria, Grzegorczyk Julia, Zapalska Marlena (wszystkie 2C), Baran Wiktoria, Nowosad Martyna (obie 2 d), Suchowolak Gabriela – 2F.

Opiekun : Robert Podwiązka

zdjęcia - Kozioł Bartłomiej

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top