Młodzież naszej szkoły już wielokrotnie udowodniła, że potrzeby drugiego człowiek nie są jej obojętne. W roku bieżącym, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”, podjęto szereg działań, które sprawią, że tegoroczne święta dla wielu potrzebujących będą radośniejsze.

Pragniemy podzielić się informacjami na temat inicjatyw organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza, Szkolne Koło PCK oraz wiele niezrzeszonych, wrażliwych na potrzeby innych, osób:

- Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, w ramach akcji „Polacy - Rodakom na Wschodzie”, zorganizowali zbiórkę produktów spożywczych o długim okresie przydatności do spożycia, słodyczy, książek i zabawek oraz książek z polską literaturą dla polskich rodzin mieszkających na Białorusi i Ukrainie (koordynator: opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Elżbieta Lewniewska)

- 40 uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego a zarazem głównych organizatorów wyjazdu (p. R. Podwiązki, p. M. Wereskiego, p. M. Sielskiego, p. W. Witkowskiego i p. R. Bańki) wzięło udział w 25. edycji Meczu Słodkich Serc, która ma na celu wsparcie akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

- w ramach akcji „Szlachetna Paczka” przygotowano paczki świąteczne dla anonimowej rodziny z Kraśnika wybranej z listy wygenerowanej z bazy Szlachetnej Paczki (akcję koordynowały: p. Alicja Ostrowska, p. Katarzyna Chapska, p. Ilona Dorcz)

- uczniowie ze Szkolnego Koła PCK, w ramach akcji „Zmień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo”, w dniu 7 grudnia przeprowadzą zbiórkę pieniędzy w sklepie Tesco - zebrane środki będą przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. W dniu 14 grudnia przeprowadzą, w markecie Stokrotka, świąteczną zbiórkę żywności i słodyczy na paczki dla dzieci z ubogich rodzin, podopiecznych PCK. W dniach 12 – 20 grudnia przeprowadzą w szkole akcję „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, podczas której zbierane będą artykuły spożywcze i słodycze na paczki dla naszych uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Koordynator – opiekun Szkolnego Koła PCK p. Robert Bańka, współpraca – psycholog p. Anna Kaspruś)

- na terenie szkoły odbywa się zbiórka karmy i koców dla podopiecznych Przytuliska dla psów w Rachowie Starym (koordynator: p. Jadwiga Nowomiejska, współpraca – p. Monika Pawłasek)

Zachęcamy uczniów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły do włączenia się w akcje wolontarystyczne, bo

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

(św. Jan Paweł II)

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top