W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia Niepodległości i 100-lecia istnienia naszej szkoły, w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku zorganizowano akcję „100 Honorowych Krwiodawców na 100-lecie Niepodległości”.

Pod kierunkiem pana Włodzimierza Witkowskiego, w roku bieżącym zorganizowano 5 akcji Honorowego Krwiodawstwa, podczas których aż 105 uczniów i nauczycieli oddało po 450 ml krwi. Rachunek jest prosty - dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli, pozyskano aż 47,250 litrów krwi. Z przyjemnością informujemy, że szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi, a organizator akcji pan Włodzimierz Witkowski otrzymał, z rąk Wojewody Lubelskiego, odznaczenie Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

„W dowód szacunku i uznania za aktywny udział w realizacji wzniosłej i humanitarnej idei honorowego krwiodawstwa…” Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przekazało podziękowania dla Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku pana Piotra Miecznikowskiego oraz pana Włodzimierza Witkowskiego.

Składamy gorące podziękowania dla organizatora akcji i uczestników za pełną poświęcenia postawę na rzecz ratowania drugiego człowieka oraz zachęcamy do kolejnych działań na rzecz krwiodawstwa.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top