Zastanawialiśmy się, jak uczcić 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysły były różne, tym bardziej, że wciąż pamiętamy, iż ta rocznica to także 100 lat od powstania naszej szkoły. Dlatego chcieliśmy, żeby było inaczej, ale także wesoło i uroczyście, bo w ten szczególny dzień powinny nam towarzyszyć radość i duma z naszej Ojczyzny.

Jak zachęcić młodych ludzi do świętowania tej pięknej rocznicy, bez przymusu, zbędnego patosu, ale też z szacunkiem i wyczuciem powagi uroczystości?

Efektem naszych przemyśleń był spacer ulicami Kraśnika, połączony za śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych (najlepiej radziliśmy sobie z ,,Pałacykiem Michla" oraz piosenką z ,,Miasta 44", ale na przyszły rok wzbogacimy repertuar :)) Wydarzenie to poprzedziły odpowiednie przygotowania klas I A i IV AT. Ewelina Pomykalska, Karolina Pietras i Klaudia Sulowska wykonały patriotyczne kotyliony, a repertuar wybrał Kacper Jabłoński. Klasa IV AT zaprojektowała patriotyczne kartki okolicznościowe, zwyciężył pomysł Grzegorza Tomali.

Całość przedsięwzięcia uwieczniły na zdjęciach: Kasia Kwiecińska i Ania Dudek.

Dziękujemy młodzieży za wspólne świętowanie, połączone z promocją naszej szkoły. Za odpowiednie zachowanie, humor i spontaniczność oraz podkreślenie patriotyzmu także przez uroczysty, odświętny strój.

 

Ilona Dorcz i Renata Staruch

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top