Piątek – 26 października uczniowie I LO (głównie kl. II C i A) spędzili w Warszawie. Miłą niespodziankę sprawiła aura, która „wyłamała się” od ubiegłotygodniowej tradycji i wyjątkowo sprzyjała wyjazdowi.

Głównym celem wycieczki był spektakl w teatrze „Och Teatr”. Wcześniej jednak uczestnicy wyjazdu przypomnieli sobie najważniejsze fakty z biografii Fryderyka Chopina, podczas zwiedzania muzeum poświęconego jego życiu i twórczości. Muzeum Fryderyka Chopina usytuowane w Pałacu Ostrogskich sprawuje pieczę nad największą na świecie, niezwykle zróżnicowaną kolekcją chopinianów – pamiątek związanych z życiem i twórczością kompozytora – która liczy ponad 7500 obiektów. W Muzeum historia i tradycja świetnie łączą się z nowoczesnością dzięki wykorzystaniu techniki audiowizualnej.

Wieczorem uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Mayday 2” (aut. Ray Cooney, reż. Krystyna Janda) w teatrze „Och Teatr”. Jest to ciąg dalszy przygód najbardziej znanego taksówkarza z Londynu, czyli Johna Smitha, który od lat niemal bezkolizyjnie lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Spektakl obfituje w wiele komicznych sytuacji i zabawnych dialogów, a niewątpliwym atutem jest gra takich aktorów jak: Artur Barciś, Rafał Rutkowski, Maria Seweryn czy Stanisław Brudny.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Szaja, Katarzyna Chapska i Wioletta Skrzyńska.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top