Piątek – 26 października uczniowie I LO (głównie kl. II C i A) spędzili w Warszawie. Miłą niespodziankę sprawiła aura, która „wyłamała się” od ubiegłotygodniowej tradycji i wyjątkowo sprzyjała wyjazdowi.

Głównym celem wycieczki był spektakl w teatrze „Och Teatr”. Wcześniej jednak uczestnicy wyjazdu przypomnieli sobie najważniejsze fakty z biografii Fryderyka Chopina, podczas zwiedzania muzeum poświęconego jego życiu i twórczości. Muzeum Fryderyka Chopina usytuowane w Pałacu Ostrogskich sprawuje pieczę nad największą na świecie, niezwykle zróżnicowaną kolekcją chopinianów – pamiątek związanych z życiem i twórczością kompozytora – która liczy ponad 7500 obiektów. W Muzeum historia i tradycja świetnie łączą się z nowoczesnością dzięki wykorzystaniu techniki audiowizualnej.

Wieczorem uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Mayday 2” (aut. Ray Cooney, reż. Krystyna Janda) w teatrze „Och Teatr”. Jest to ciąg dalszy przygód najbardziej znanego taksówkarza z Londynu, czyli Johna Smitha, który od lat niemal bezkolizyjnie lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Spektakl obfituje w wiele komicznych sytuacji i zabawnych dialogów, a niewątpliwym atutem jest gra takich aktorów jak: Artur Barciś, Rafał Rutkowski, Maria Seweryn czy Stanisław Brudny.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Szaja, Katarzyna Chapska i Wioletta Skrzyńska.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top