O tym, że można gdzieś na świecie spotkać swojego sobowtóra (a z pewnością osobę bardzo do siebie podobną) przekonała się jedna z naszych uczennic - Karolina na spotkaniu ze studentami z organizacji AIESEC, którzy przez cały tydzień prowadzili zajęcia na Górce.

Oprócz uderzającego podobieństwa fizycznego, Dianę z Rumunii i naszą Karolinę łączy wiele innych rzeczy, o czym klasa 3e przekonała się na warsztatach z udziałem wolontariuszy. Ta sytuacja pokazała, że pomijając różnice kulturowe, język, a niekiedy i kolor skóry, tak naprawdę w świecie globalizacji bardzo wiele nas łączy....

Diana i Furkan, prowadząc warsztaty we wszystkich klasach, dzielili się z nami wiedzą o swoich krajach i prowokowali dyskusje na temat stereotypów, zarażając przy tym swoją żywotnością i optymizmem. Tak jak i w poprzednich latach, goszczenie wolontariuszy z AIESEC to niezapomniana przygoda oraz lekcja tolerancji otwierająca okno na świat i przełamująca stereotypy. Dziękujemy Oli i Paulinie, które gościły wolontariuszy w swoich domach.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top