Klasa Id oraz kilku uczniów z innych klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami, rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady.Po spotkaniu z przewodnikiem górskim i ratownikiem Bieszczadzkiej Grupy GOPR panem Witkiem Tomaką, wszyscy wyruszyli na pierwszy szlak, w stronę Połoniny Wetlińskiej i schroniska Chatki Puchatka.

Drugi dzień, od rana do wieczora, grupa spędziła w górach. Wyruszyła z Wołosatego w stronę Przełęczy i Połoniny Bukowskiej na pograniczu polsko – ukraińskim. Potem szlak poprowadził na Rozsypaniec (1280 m.n.p.m.), Halicz (1333 m.n.p.m.) i trawersem na Tarnicę (1346 m.n.p.m.) najwyższy szczyt polskich Bieszczad.

Ostatni dzień był spotkaniem z historią i kulturą dawnych mieszkańców Bieszczad.

Grupa zwiedziła cerkiew w Łopience, a potem ruszyła zielono oznaczoną ścieżką przyrodniczą w kierunku Przełęczy Hyrcza. W tym miejscu odpoczynek przy ognisku był dłuższą przerwą na szlaku w stronę wsi Górzanka, gdzie w dawnej cerkwi greko – katolickiej znajduje się unikatowy w skali kraju drewniany ikonostas.

W ciągu trzech dni spędzonych w Bieszczadach grupa przeszła 40 km podziwiając magiczne kolory jesieni, grę światła na połoninach oraz wschody i zachody słońca.

Górom i bieszczadzkim aniołom wszyscy powiedzieli ZO ZOBACZENIA! J

Opiekunami grupy byli: Izabela Guściora, Piotr Małek, Izabela Dekiel

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top