Świętowanie Dnia Edukacji, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela, odbyło się w naszej szkole w dniu 11 października. Dzień Nauczyciela ustanowiono 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej.

Zmiana nazwy miała na celu podkreślenie zasług pierwszego w Polsce, a także w Europie, ministerstwa oświaty publicznej – Komisji Edukacji Narodowej, powołanej 14-ego października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Podczas uroczystego apelu Dyrektor szkoły pan Piotr Miecznikowski złożył społeczności szkolnej życzenia okolicznościowe oraz podziękował: nauczycielom – za „zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość, życzliwość i cierpliwość w stosunku do uczniów”, uczniom – „za wypełnianie szkolnych obowiązków, udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 1 w środowisku”

Życzenia złożył również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Tadeusz Wojtak, reprezentujący Starostę Kraśnickiego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, reprezentujący uczniów naszej szkoły.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się pedagogom. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: pan Robert Bańka, pani Katarzyna Brzozowska, pani Beata Chmiel, pani Izabela Guściora, pan Janusz Kępa, pani Ewa Rej i pan Włodzimierz Witkowski. Podczas uroczystego spotkania, zorganizowanego dla pracowników szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kraśnicki, wręczono Nagrody Starosty Kraśnickiego oraz Medale za całokształt działalności pedagogicznej i społecznej z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI". Nagrody Starosty Kraśnickiego otrzymali pani Magdalena Frączek i pan Mariusz Bieniek, a medalami zostali wyróżnieni wicedyrektorzy naszej szkoły – pani Wioletta Skrzyńska i pan Dariusz Ćwieka. Z przyjemnością informujemy, że dyrektor naszej szkoły pan Piotr Miecznikowski otrzymał Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez młodzież pod kierunkiem pani Ewy Rej – Michalskiej, pani Izabeli Guściory oraz pani Alicji Ostrowskiej. Artystyczne talenty naszych uczniów zachwyciły wszystkich zgromadzonych.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Data : sobota, 17 sierpień 2019
18
Data : niedziela, 18 sierpień 2019
19
Data : poniedziałek, 19 sierpień 2019
21
Data : środa, 21 sierpień 2019
22
Data : czwartek, 22 sierpień 2019
23
Data : piątek, 23 sierpień 2019
24
Data : sobota, 24 sierpień 2019
25
Data : niedziela, 25 sierpień 2019
26
Data : poniedziałek, 26 sierpień 2019
29
Data : czwartek, 29 sierpień 2019
31
Data : sobota, 31 sierpień 2019

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top