W dniu 28.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 3B, 3E, 2 B i 2E wzięli udział w Piątym Święcie Tłumaczy, zwanym potocznie „ Hieronimkami”, zorganizowanym przez Zakład Lingwistyki Stosowanej na UMCS-ie.

Podczas wstępnego wykładu, poprowadzonego przez Ks. Tomasza Radlińskiego dowiedzieliśmy się dlaczego to właśnie św. Hieronim został patronem tłumaczy. Okazuje się, że św. Hieronim był prawdziwym tytanem pracy i mistrzem precyzyjnych tłumaczeń. Następną atrakcją były warsztaty przeprowadzone w j. angielskim przez Pana dr Marcina Mizaka, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że mocne i słabe formy w wymowie mają ogromne znaczenie w pracy tłumacza. Kolejne wydarzenie - „stacje uczenia się” było zupełnym zaskoczeniem dla naszej grupy. Uczniowie podzieleni zostali na kilka zespołów, które wymieniały się przy kolejnych stacjach, wykonując zadania przygotowane w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Zespoły, którym udało się wykonać najszybciej zadania we wszystkich stacjach otrzymały zabawne nagrody.

Ostatnią atrakcją były konkursy językowe, w których uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe i wiedzę z zakresu kultury. Nie zabrakło też ciekawej propozycji dla miłośników j. niemieckiego . Część uczniów uczestniczyła w projekcie z j. niemieckiego „ Reisen macht klug”, zdobywając cenne nagrody. Po tak pełnym wrażeń dniu wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli pożywić się i nabrać sił w restauracji McDonald’s. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. A. Czech, p. E. Rej i p. A. Kot.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top