Hasło "W mocy Bożego Ducha" towarzyszyło maturzystom z "Górki" pielgrzymującym wraz z koleżankami i kolegami z parafii położonych w diecezji lubelskiej 29 września 2018  w ramach 34 Pielgrzymki Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

W pielgrzymce uczestniczyli również nauczyciele i wychowawcy pracujący z maturzystami oraz dyrekcja szkoły.

Tegoroczna pielgrzymka była dla nas szczególnie ważnym wydarzeniem, ponieważ nasza młodzież miała zaszczyt brać czynny udział w oprawie Mszy Świętej celebrowanej pod przewodnictwem arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika w Jasnogórskiej Bazylice. Uczennice i uczniowie klasy 3D Emanuela Bis, Mateusz Gąbka, Marcelina Łukasik oraz Kinga Szymańska oraz uczeń klasy 4AT Bartosz Kozioł mieli okazję prowadzić czytania i śpiew w wypełnionej pielgrzymami świątyni.

Mszę Świętą poprzedziło nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której rozważania prowadził nasz katecheta Ks.Tomasz Zgórka oraz uczennica klasy 3D Dominika Ćwieka.

Asystę liturgiczną przygotowała grupa lektorów z parafii Św. Jana Chrzciciela z Wilkołaza pod kierunkiem księdza Tomasza Zgórki. Część lektorów jest absolwentami i aktualnymi uczniami naszej szkoły.

Wyróżnienie dla naszej szkoły wiąże się z jubileuszem stulecia istnienia I LO im.Tadeusza Kościuszki.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Elżbiety Lewniewskiej katechetki w Zespole Szkół nr 1 oraz Księdza Tomasza Zgórki, którzy przygotowali i przeprowadzili pielgrzymkę, przyczyniając się do jej godnego i duchowego przeżycia.  

 

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top