Hasło "W mocy Bożego Ducha" towarzyszyło maturzystom z "Górki" pielgrzymującym wraz z koleżankami i kolegami z parafii położonych w diecezji lubelskiej 29 września 2018  w ramach 34 Pielgrzymki Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

W pielgrzymce uczestniczyli również nauczyciele i wychowawcy pracujący z maturzystami oraz dyrekcja szkoły.

Tegoroczna pielgrzymka była dla nas szczególnie ważnym wydarzeniem, ponieważ nasza młodzież miała zaszczyt brać czynny udział w oprawie Mszy Świętej celebrowanej pod przewodnictwem arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika w Jasnogórskiej Bazylice. Uczennice i uczniowie klasy 3D Emanuela Bis, Mateusz Gąbka, Marcelina Łukasik oraz Kinga Szymańska oraz uczeń klasy 4AT Bartosz Kozioł mieli okazję prowadzić czytania i śpiew w wypełnionej pielgrzymami świątyni.

Mszę Świętą poprzedziło nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której rozważania prowadził nasz katecheta Ks.Tomasz Zgórka oraz uczennica klasy 3D Dominika Ćwieka.

Asystę liturgiczną przygotowała grupa lektorów z parafii Św. Jana Chrzciciela z Wilkołaza pod kierunkiem księdza Tomasza Zgórki. Część lektorów jest absolwentami i aktualnymi uczniami naszej szkoły.

Wyróżnienie dla naszej szkoły wiąże się z jubileuszem stulecia istnienia I LO im.Tadeusza Kościuszki.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Elżbiety Lewniewskiej katechetki w Zespole Szkół nr 1 oraz Księdza Tomasza Zgórki, którzy przygotowali i przeprowadzili pielgrzymkę, przyczyniając się do jej godnego i duchowego przeżycia.  

 

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top