Realizowany w ZS nr 1 projekt "Od Pomysłu do Sukcesu" umożliwił grupie uczniów naszej szkoły wyjazd na wycieczkę Gdynia – Toruń w dn. 24-26.09. Głównym celem wyjazdu były warsztaty i wystawa interaktywna w Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz pokazy dydaktyczne i wystawa w toruńskim Planetarium.

Wyjazd do tak atrakcyjnych miejsc był także okazją do poznania zabytków i historii obu miast, posłuchania szumu Bałtyku na molo w Sopocie i Gdyni - Orłowo, obejrzenia klimatycznego Gdańska z góry (Amber Sky rules!), odetchnięcia jodem i oczywiście integracji młodzieży. Panie przewodniczki oraz unikalny klimat tych 3 miast - "pastelowego," "piernikowego" i "bursztynowego" rozbudziły apetyt wielu z nas na powrót do tych malowniczych i bogatych historycznie miejsc. Profesjonalnie przeprowadzone zajęcia laboratoryjne w Centrum Nauki Experyment były okazją do poszerzenia i sprawdzenia swojej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu biologii i chemii (wykrywanie kationów metali i miareczkowanie oraz obserwacje samodzielnie przygotowanych preparatów pod mikroskopem), a wszystko w bardzo miłej i wspierającej atmosferze. W planetarium z kolei podczas projekcji filmu "Makrokosmos" odbyliśmy podróż pomiędzy galaktykami, poznając tajniki wszechświata, a w szczególności planet, gwiazd, meteorytów.

Wyjazd był niezaprzeczalnie dużym sukcesem. Zarówno zajęcia projektowe jak i punkty programu zorganizowane poza nim były bardzo atrakcyjne, co wynagrodziło trudy długiej podróży i chwilami niezbyt łaskawą aurę.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top