Realizowany w ZS nr 1 projekt "Od Pomysłu do Sukcesu" umożliwił grupie uczniów naszej szkoły wyjazd na wycieczkę Gdynia – Toruń w dn. 24-26.09. Głównym celem wyjazdu były warsztaty i wystawa interaktywna w Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz pokazy dydaktyczne i wystawa w toruńskim Planetarium.

Wyjazd do tak atrakcyjnych miejsc był także okazją do poznania zabytków i historii obu miast, posłuchania szumu Bałtyku na molo w Sopocie i Gdyni - Orłowo, obejrzenia klimatycznego Gdańska z góry (Amber Sky rules!), odetchnięcia jodem i oczywiście integracji młodzieży. Panie przewodniczki oraz unikalny klimat tych 3 miast - "pastelowego," "piernikowego" i "bursztynowego" rozbudziły apetyt wielu z nas na powrót do tych malowniczych i bogatych historycznie miejsc. Profesjonalnie przeprowadzone zajęcia laboratoryjne w Centrum Nauki Experyment były okazją do poszerzenia i sprawdzenia swojej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu biologii i chemii (wykrywanie kationów metali i miareczkowanie oraz obserwacje samodzielnie przygotowanych preparatów pod mikroskopem), a wszystko w bardzo miłej i wspierającej atmosferze. W planetarium z kolei podczas projekcji filmu "Makrokosmos" odbyliśmy podróż pomiędzy galaktykami, poznając tajniki wszechświata, a w szczególności planet, gwiazd, meteorytów.

Wyjazd był niezaprzeczalnie dużym sukcesem. Zarówno zajęcia projektowe jak i punkty programu zorganizowane poza nim były bardzo atrakcyjne, co wynagrodziło trudy długiej podróży i chwilami niezbyt łaskawą aurę.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top