Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedwiośnie wydaje się być idealną lekturą, ponieważ opisuje tamten okres historyczny.

Prezydent Andrzej Duda, inaugurując akcję, zauważył, że „w literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ostatnia powieść wybitnego autora, napisana została na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków, ale też pierwszych rozczarowań; rozstrzygających zwycięstw, ale też brzemiennych w skutki błędów i zaniechań”.Powieść Żeromskiego jest nadal aktualna, gdyż mówi, w jaki sposób budować ojczyznę.

W naszej szkole 11 września w akcję Narodowego Czytania włączyli się nauczyciele i uczniowie. Przeczytaliśmy kilka fragmentów, dzięki którym przybliżyliśmy problematykę Przedwiośnia. Przypomnieliśmy okrucieństwa rewolucji, ożywiliśmy marzenia o szklanych domach i na chwilę przenieśliśmy się do sielskiej Nawłoci. Za poprowadzenie uroczystości i odczytanie fragmentów Przedwiośnia serdecznie dziękujemy: Panu Dyrektorowi Piotrowi Miecznikowskiemu, Pani Dyrektor Wioletcie Skrzyńskiej, Pani Izabeli Dekiel, Katarzynie Kwiecińskiej, Bartłomiejowi Koziołowi, Grzegorzowi Tomali,Paulinie Widomskiej, Klaudii Latos, Gabrieli Młynarskiej, Karolinie Gołoś oraz Gabrielowi Szklarkowi. Nad dźwiękową i multimedialną stroną uroczystości czuwali: Bartłomiej Barankiewicz i Kacper Jastrzębski.

 

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top