Dnia 8 czerwca odbył się finał IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tym razem była to konkurencja laboratoryjna, w której brało udział 8 drużyn z największą liczbą punktów zdobytych w pierwszym etapie.

Uczestnicy Turnieju zmagali się dzielnie z zadaniami eksperymentalnymi, dotyczącymi zagadnień związanych z chemią jakościową, chemią analityczną, chromatografią planarną i chemią organiczną w połączeniu z elementami spektroskopii NMR. Suma punktów zdobytych przez każdą z drużyn na obu etapach Turnieju zadecydowała o ostatecznej lokacie.

Drużyna w składzie: Alicja Łyjak, Wiktoria Marzec i Weronika Skrzypek (opiekun - mgr Beata Chmiel) zajęła VII miejsce, natomiast drużyna w składzie: Maja Sygacz, Agata Miecznikowska i Mateusz Gąbka (opiekun - mgr Ewa Rej - Michalska) zajęła IV miejsce.

Pomimo "tylko" i "aż" IV i VII miejsca wszyscy uczestnicy wracali zadowoleni, mieli bowiem możliwość bliskiego kontaktu z "prawdziwą" chemią i samodzielność wykonywanych zadań sprawiła im wiele satysfakcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, zdjęcia pochodzą ze strony http://www.umcs.pl/pl/galeria-zdjec,4617,final-iv-ogolnopolskiego-turnieju-all-chemicznego,65874.chtm

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 422

Yesterday 509

Week 2130

Month 11644

All 102102

Currently are 176 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top