W roku bieżącym, 21 września, społeczność naszej szkoły w gronie jej Absolwentów i Wychowanków oraz zaproszonych Gości, będzie świętować Jubileusz 100-lecia jej istnienia.

W dniu dzisiejszym, 24 maja 2018r., na ręce Dyrektora ZS nr 1 w Kraśniku Piotra Miecznikowskiego przekazano trzy egzemplarze książki poświęconej nauczycielom, dziejom szkoły i losom jej absolwentów.

Autorem książki pt. „Rocznik 1954 sześćdziesiąt lat później” jest pan Mieczysław Maciejak – absolwent LO – który, niestety, przed jej wydaniem odszedł do domu Ojca. Cytując Autora; „Pomysł napisania tej książki zrodził się podczas VIII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Kraśniku we wrześniu 2013r. , w 95 rocznicę powstania naszej Szkoły. Przypomniano wówczas tyle ciekawych wydarzeń i faktów, że postanowiłem utrwalić je w formie pisanej, by nie uleciały bezpowrotnie z pamięci ludzkiej. Uznałem bowiem, że na takie utrwalenie zasługuje zarówno nasz wspaniały rocznik 1954, a nade wszystko zasługuje nasze Liceum, które dało nam szlify do dorosłości i późniejszych dokonań społeczno – zawodowych. Czytelnik znajdzie więc na kartach tej książki opis wydarzeń takich, jak je zapamiętaliśmy: moje koleżanki i koledzy oraz ja jako Autor.”

Serdecznie dziękujemy za przekazanie egzemplarzy książki do biblioteki szkolnej oraz zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top