W roku bieżącym, 21 września, społeczność naszej szkoły w gronie jej Absolwentów i Wychowanków oraz zaproszonych Gości, będzie świętować Jubileusz 100-lecia jej istnienia.

W dniu dzisiejszym, 24 maja 2018r., na ręce Dyrektora ZS nr 1 w Kraśniku Piotra Miecznikowskiego przekazano trzy egzemplarze książki poświęconej nauczycielom, dziejom szkoły i losom jej absolwentów.

Autorem książki pt. „Rocznik 1954 sześćdziesiąt lat później” jest pan Mieczysław Maciejak – absolwent LO – który, niestety, przed jej wydaniem odszedł do domu Ojca. Cytując Autora; „Pomysł napisania tej książki zrodził się podczas VIII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Kraśniku we wrześniu 2013r. , w 95 rocznicę powstania naszej Szkoły. Przypomniano wówczas tyle ciekawych wydarzeń i faktów, że postanowiłem utrwalić je w formie pisanej, by nie uleciały bezpowrotnie z pamięci ludzkiej. Uznałem bowiem, że na takie utrwalenie zasługuje zarówno nasz wspaniały rocznik 1954, a nade wszystko zasługuje nasze Liceum, które dało nam szlify do dorosłości i późniejszych dokonań społeczno – zawodowych. Czytelnik znajdzie więc na kartach tej książki opis wydarzeń takich, jak je zapamiętaliśmy: moje koleżanki i koledzy oraz ja jako Autor.”

Serdecznie dziękujemy za przekazanie egzemplarzy książki do biblioteki szkolnej oraz zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top