26 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia V edycji Powiatowego Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. Konkurs zorganizowany przez naszą szkołę oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

W uroczystości wzięli udział: dyrektor ZS nr 1 p. Piotr Miecznikowski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego p. Andrzej Gotner, opiekunowie uczniów oraz autorzy prac. Pan Dyrektor skierował do młodych twórców słowa uznania i podziękowanie za trud tworzenia poezji i prozy. Pamiątkowe dyplomy otrzymało 12 nauczycieli z 8 gimnazjów biorących udział w Konkursie. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy młodzież posługuje się literacką polszczyzną. Za kształcenie tej umiejętności oraz motywowanie do udziału w Konkursie podziękowanie otrzymały: p. Anna Mazur-Boryca, p. Anna Niewiadomska z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, p. Anita Krakowiak, p. Dorota Janacz i p. Danuta Bandosz z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, p. Karolina Kwiecińska i p. Dominika Niekra – z Gimnazjum w Stróży, p. Dorota Sowa z Gimnazjum w Szastarce, p. Ewa Hałabiś z Gimnazjum w Terpentynie, p. Janusz Biłgorajski z Gimnazjum w Hucie Józefów, p. Joanna Rzepecka z Gimnazjum Społecznego, p. Elżbieta Mularczyk z Gimnazjum w Sulowie.

W dalszej części uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie – najpierw 13 spośród nich za udział w Konkursie, a następnie laureaci w dwóch kategoriach: poezja i proza. W oczach jury uznanie zdobyli następujący młodzi twórcy:

KATEGORIA POEZJA

I miejsce – Oliwia Wójcicka z Gimnazjum w Terpentynie (uczennica p. Ewy Hałabiś) za piękną poezję poruszającą problematykę etyczną, egzystencjalną, religijną.

II miejsce – Patrycja Nowak z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (uczennica p. Danuty Bandosz) za utwory o tematyce poważnej, których bohaterami są herosi naszej historii np. powstańcy.

KATEGORIA PROZA

I miejsce – Wiktoria Szabat z Gimnazjum w Szastarce (uczennica p. Doroty Sowy) za pouczającą historię młodej dziewczyny – bardzo zdolnej, ambitnej, ale też bardzo wyrachowanej i skłonnej do wszystkiego, by zawsze być „naj…”. Dodatkowym atutem tej pracy jest piękny język i umiejętnie wplecione dialogi.    

II miejsce – Magdalena Dorot z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (uczennica p. Doroty Janacz) za zachwycający opis Piety watykańskiej.

III miejsce – Justyna Nitkiewicz z Gimnazjum w Hucie Józefów (uczennica p. Janusza Biłgorajskiego) za utwór w formie pamiętnika bohaterki, która o codzienności pisze w sposób niecodzienny.

Swoje nagrody przyznało również młodzieżowe jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy I E. Otrzymali je Jakub Szpyra z Gimnazjum nr 1 (opiekun p. Anna Niewiadomska) oraz Klaudia Kępa z Gimnazjum nr 2 (uczennica p. Anity Krakowiak).

Uroczystość zakończył kabaretowy występ uczniów III F oraz słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości. W przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości pomagali uczniowie klasy I E, natomiast koordynatorkami całości przedsięwzięcia były panie: Alicja Ostrowska, Renata Staruch i Beata Szaja.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Data : sobota, 18 sierpień 2018
19
Data : niedziela, 19 sierpień 2018
20
Data : poniedziałek, 20 sierpień 2018
22
Data : środa, 22 sierpień 2018
23
Data : czwartek, 23 sierpień 2018
24
Data : piątek, 24 sierpień 2018
25
Data : sobota, 25 sierpień 2018
26
Data : niedziela, 26 sierpień 2018
27
Data : poniedziałek, 27 sierpień 2018
28
Data : wtorek, 28 sierpień 2018
29
Data : środa, 29 sierpień 2018
30
Data : czwartek, 30 sierpień 2018

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 97

Yesterday 136

Week 763

Month 2003

All 87860

Currently are 182 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top