W związku z finałem VII edycji konkursu na najlepszą prezentację multimedialną "Sakralne oblicze Ukrainy", 6. kwietnia 2018 roku wybraliśmy się wraz z opiekunem panią Renatą Staruch, na jego uroczyste rozstrzygniecie, które miało miejsce w Instytucie Filologii Słowiańskiej w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło.

Finał ten był dla nas dość dużym przeżyciem, gdyż mimo dokładnego harmonogramu, nikt nie wiedział, jak będzie on wyglądał, aż do ostatniego momentu. Z wyprzedzeniem zostaliśmy poinformowani o tym, ze ktoś z nas, uczniów klasy 1e Liceum, zostanie wyróżniony, ale nie domyślaliśmy się, kto mógłby to być. Z ekscytacjączekaliśmy na decyzje konkursowego jury. Nim to nastąpiło, mieliśmy ogromnąprzyjemność i zaszczyt uczestniczyć w zajęciach przygotowanych dla nas przez studentów i profesorów KUL-u.
Szczególnie wspominam wyjątkowo ciekawy wykład profesora Witolda Kołbuka, opowiadający o różnicach i podobieństwach kultur Polski i Ukrainy. Jak się okazało, pan Profesor pochodzi z naszych okolic, a nawet jest dumnym absolwentem naszego liceum. Mówił o tej szkole bardzo ciepło, więc z wielka radością będziemy oczekiwać jego wizyty na setnym jubileuszu naszej szkoły.

 
Bardzo pasjonująca okazała się również prezentacja doktor Katarzyny Jakubowskiej-Krawczyk, która przybliżyła nam historię i znaczenie ikonografii, a także sposób powstawania ikon.Ciekawym i wzruszającym segmentem uroczystości były prezentacje studentek piątego roku, które pomagały w organizacji całego wydarzenia.


Decyzja sędziów również okazała się dla nas bardzo miłą niespodzianką, szczególnie dla mnie i mojej konkursowej partnerki, Martyny Konarskiej. Wyróżniono naszą prezentację, biorąc pod uwagę m. in. gruntowność opanowanej wiedzy, atrakcyjność ujęcia tematu, walory edukacyjne. Zwrócono uwagę na bardzo trudny temat tegorocznej edycji i wysoki poziom wszystkich prac, dlatego gratulacje należą się także tym, którzy pracowali w pozostałych grupach. Byli to uczniowie mojej klasy, 1e: Martyna Węgorowskai Rafał Burek oraz Maciej Pielaszkiewicz i Nikodem Budkowski.

Chciałabym w tym miejscu bardzo podziękować Komisji za takie ogromne wyróżnienie, pani Renacie Staruch za sprawowanie opieki nad nami oraz służenie dobrą radą, a także pogratulować głównym laureatom, których prace były naprawdę na wyjątkowo wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku ktoś z naszej szkoły stanie na ich miejscu.

Maryla Niedzielska, klasa 1 e

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top