Klasy 1e i 2e o profilu lingwistycznym realizują obecnie 2 projekty językowe. Grupy uczące się języka niemieckiego zaangażowane są w projekt w j. niemieckim programu eTwinning UNTERSCHIEDE MACHEN UNS SCHÖN czyli RÓŻNICE UPIĘKSZAJĄ.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Program ten poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły oraz szkół partnerskich z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Francji, Belgii, Norwegii, Turcji, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii , Rumunii będą poznawać kulturę tych krajów, a dokładniej zwyczaje dotyczące różnego rodzaju świąt ( religijnych, państwowych, lokalnych, ...). Projekt będzie trwał 6 miesięcy.Uczniowie i nauczyciele będą wykorzystywać Internet we współpracy ponad granicami – współdziałać, wymieniać się informacjami i materiałami do nauki.

Projekt realizuje wraz z uczniami pani Ewa Rej.

Klasa 1e zaangażowana jest ponadto w projekt wymiany e-maili ze szkołą z Czech. Uczniowie piszą e-maile w j. niemieckim oraz j. angielskim ćwicząc w ten sposób umiejętności potrzebne do zdania egzaminu maturalnego, ponadto mają możliwość poznania młodych ludzi z Czech, ich zainteresowań, zwyczajów, walorów turystycznych ich kraju. Projekt realizują nauczyciele j. angielskiego i j. niemieckiego uczący w klasie 1e - panie: Marta Czerw i Ewa Rej oraz pan Wojciech Pomykalski.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top