Jest pochodzenia belgijskiego i nie ma rodziny. Niskiego wzrostu, postawy korpulentnej. Jego charakterystyczną cechą są „dwa szpice podwiniętych do góry wąsów".  Słynie z pomysłowości i zdolności logicznego myślenia. Do rozwiązywania trudnych zagadek kieruje się metodą dedukcji, czyli powiązywania ze sobą różnych faktów.

O kim mowa? Oczywiście o Herkulesie Poirot - bohaterze powieści kryminalnej Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie".

Z tą niezwykłą postacią spotkali się uczniowie kl. 2 B i 1 E oglądając adaptację filmową sławnej powieściopisarki podczas czwartkowego wyjazdu do Multikina w Lublinie. Dotychczas postrzegający świat w kategoriach dobra i zła detektyw Poirot po raz pierwszy styka się z sytuacją, która odbiega od takiego sposobu pojmowania rzeczywistości…Nad wyraz precyzyjny i pedantyczny mistrz dedukcji tym razem kieruje się emocjami…Aby dowiedzieć się dlaczego, zachęcamy do przeczytania powieści lub obejrzenia filmu!

Tego samego dnia uczniowie kl. 2 B i 1E byli jeszcze na lodowisku w Icemanii, sprawdzając właściwości lodu i swoje umiejętności łyżwiarskie. Nie trzeba kierować się metodą dedukcji, żeby stwierdzić, że był to naprawdę udany dzień….

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 407

Yesterday 426

Week 1904

Month 8614

All 61422

Currently are 35 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top