Studniówka 2018

W najbliższy piątek 5 stycznia o godzinie 12.00, tuż przed zaplanowaną na 6 stycznia Studniówką, na Kraśnickim Rynku zatańczą poloneza tegoroczni maturzyści  I LO im.Tadeusza Kościuszki i...

Czytaj więcej...

Jest pochodzenia belgijskiego i nie ma rodziny. Niskiego wzrostu, postawy korpulentnej. Jego charakterystyczną cechą są „dwa szpice podwiniętych do góry wąsów".  Słynie z pomysłowości i zdolności logicznego myślenia. Do rozwiązywania trudnych zagadek kieruje się metodą dedukcji, czyli powiązywania ze sobą różnych faktów.

O kim mowa? Oczywiście o Herkulesie Poirot - bohaterze powieści kryminalnej Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie".

Z tą niezwykłą postacią spotkali się uczniowie kl. 2 B i 1 E oglądając adaptację filmową sławnej powieściopisarki podczas czwartkowego wyjazdu do Multikina w Lublinie. Dotychczas postrzegający świat w kategoriach dobra i zła detektyw Poirot po raz pierwszy styka się z sytuacją, która odbiega od takiego sposobu pojmowania rzeczywistości…Nad wyraz precyzyjny i pedantyczny mistrz dedukcji tym razem kieruje się emocjami…Aby dowiedzieć się dlaczego, zachęcamy do przeczytania powieści lub obejrzenia filmu!

Tego samego dnia uczniowie kl. 2 B i 1E byli jeszcze na lodowisku w Icemanii, sprawdzając właściwości lodu i swoje umiejętności łyżwiarskie. Nie trzeba kierować się metodą dedukcji, żeby stwierdzić, że był to naprawdę udany dzień….

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 7

Yesterday 345

Week 2084

Month 7909

All 32102

Currently are 74 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top