Już po raz 24. w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" został zorganizowany Mecz Słodkich Serc 2017, który odbył się w lubelskiej hali MOSIR. W spotkaniu tym nie mogło również zabraknąć społeczności GÓRKI, którzy w grupie 40 uczniów pod opieką nauczycieli wych. fizycznego a zarazem głównych organizatorów wyjazdu (R.Podwiązki, M.Wereskiego, M.Sielskiego) wsparli tą charytatywną akcję.

W spotkaniu zmierzyły się mieszane drużyny męskiego TBV Startu oraz kobiecej Pszczółki Polski -Cukier AZS UMCS. Białe stroje pokonały czerwono- zielone 72:71, jednak wynik tej rywalizacji zupełnie nie był istotny. Liczył się szczytny cel akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku, biletem wstępu na mecz były słodycze, które trafiły do lubelskich Domów Dziecka. Łącznie zebrano 380 kg słodkości i 20 kg sprzętu sportowego.

W przerwie meczu pomiędzy pierwszą i drugą kwartą odbywały się konkursy z udziałem publiczności, konkurs rzutów za 3 punkty oraz "niespodzianka" od zawodników dla najmłodszych kibiców. Wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. W. Kaniorowej.