Dziewięciu amatorów polityki z naszej szkoły (Patrycja Zgardzińska, Luiza Grinberg, Karol Wiśniewski, Franciszek Rej, Jakub Baran, Jacek Monusiewicz, Patryk Knieja, Patrycja Krawczyk, Karol Kuśmierz) w ramach nagrody w powiatowym konkursie, organizowanym przez Pana Posła Wojciecha Wilka, odbyło 1 grudnia 2017 r. wycieczkę na ulicę Wiejską w Warszawie.

Główną atrakcją było zwiedzanie gmachu Sejmu, w tym miejsc, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających, m.in. mieliśmy okazję usiąść w fotelu Pani Wicemarszałek Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, czy też odwiedzić kaplicę sejmową z oryginalnym fotelem papieża Jana Pawła II, wykorzystanym w czasie wizyty Ojca Świętego w parlamencie w 1999 r. oraz zjeść obiad w restauracji sejmowej. Nie obyło się bez wizyty w głównej sali obrad. Jako laureaci konkursu organizowanego przez Pana Posła mieliśmy możliwość zadania mu wielu pytań. Otrzymaliśmy również drobne upominki, a już teraz w naszej szkolnej bibliotece możecie wypożyczyć książkę opisującą dzieje polskiego sejmu z autografem Pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej! Wycieczkę z całą pewnością zaliczamy do udanych i pomocną w przygotowaniu do rozszerzonej matury z wos-u.

Patrycja Zgardzińska

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top