Studniówka 2018

W najbliższy piątek 5 stycznia o godzinie 12.00, tuż przed zaplanowaną na 6 stycznia Studniówką, na Kraśnickim Rynku zatańczą poloneza tegoroczni maturzyści  I LO im.Tadeusza Kościuszki i...

Czytaj więcej...

„Huljet, huljet kinderlech…” – tak brzmiały pierwsze słowa piosenki napisane w jidysz przez Mordechaja Gebirtiga, ludowego poetę i pieśniarza żydowskiego, który w 1942 wraz z żoną i dwoma córkami został rozstrzelany przez Niemców podczas akcji wysiedleńczej w krakowskim getcie.

Zainspirowały one Teatr Figur z Krakowa do próby odtworzenia dramatu tych wydarzeń przez pryzmat dziecięcej wyobraźni. Aktorzy odbudowują odchodzący świat, wykorzystując zachowane fotografie, przedmioty, wspomnienia. Wszystko jednak projektowane jest przez tragicznie naiwną dziecięcą wrażliwość, która wojnę zmienia w zabawę w „pałka zapałka”.

Tę niezwykłą wizję historii obejrzeli 27 października w CKiP uczniowie kl. 2f wraz z wychowawczynią p. Magdalena Frączek. Spektakl odbył się w ramach programu TEATR POLSKA, który prezentuje wartościowe i oryginalne przedsięwzięcia teatralne w miejscowościach nieposiadających teatrów instytucjonalnych.

100 lat "Górki"

Kalendarz

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Today 9

Yesterday 325

Week 1843

Month 5407

All 48867

Currently are 73 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top