Od 3 do 10 lipca gościmy kolejny już raz młodzież z zaprzyjaźnionego z Kraśnikiem Ruiselede w Belgii. W kolejnej edycji wymiany uczestniczy 15 osobowa grupa młodzieży z Belgii wraz z opiekunami oraz 17 osobowa grupa młodzieży z Górki.

Jak zwykle pobyt młodzieży belgijskiej jest okazją do wzajemnego poznania się i nawiązania nowych przyjaźni.Bogaty program pobytu obejmuje zwiedzanie wybranych zakątków ziemi kraśnickiej i Lubelszczyzny, ale również Warszawy.

Po przylocie 3 lipca do stolicy nasi goście zakwaterowani zostali u goszczących ich rodzin. Wtorek , 4 lipca, to dzień spotkań z władzami miasta i Powiatu Kraśnickiego, ale również zwiedzanie Górki i odpoczynek na basenie. Środa przeznaczona została na wycieczkę do Lublina, gdzie ważnym akcentem jest zwykle wizyta na Majdanku.

W czwartek goście mieli okazję podziwiać z wysokości siodełka rowerowego piękno okolic Kraśnika. Piątek to wizyta na Roztoczu i spływ kajakami po Obroczy.

Sobota, 8 lipca, została zarezerwowana na zwiedzanie Kraśnika oraz spotkanie integracyjne z udziałem rodziców polskich uczestników wymiany.

W niedzielę goście wraz z towarzyszącą im grupą młodzieży z Górki wyjeżdżają do Warszawy, aby nieco poznać naszą stolicę. Wizyta zakończy się 10 lipca w poniedziałek wylotem z lotniska Okęcie.

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top